Skip to content

Јавен повик – „Стартапувај 4“

ДАТУМ

јуни 16, 2022

Категории

,

🚀Денес стартува јавниот повик за Кофинансирани грантови за ноовоосновани трговски друштва „Стартапувај 4″.
🎯Целта на повикот е да поттикне развој на иновативност кај новооснованите трговски друштва.
📌Вкупниот буџет за поддршка на македонскиот стартап екосистем изнесува 2.000.000 евра, а средствата кои ќе ги добијат трговските друштва се неповратни.
📎За тоа какви активности поддржуваме, каква финансиска поддршка обезбедуваме и кој може да аплицира, повеќе информации дознајте на: https://fitr.mk/startapuvaj4/

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy