Skip to content

Набавени контејнери за ЈКП

ДАТУМ

февруари 28, 2023

Категории

Во рамки на проектот „Јакнење на капацитетите на јавните комунални претпријатиа во ЈЗПР“, денеска во Општина Дебрца, на ЈКП Дебрца ибеа доделени 323 контејнери од 240 литри за собирање на комунален отпад.

 

Со активностите предвидени во проектот, се подобруват условите за работа на ЈКП од општините партнери, и со тоа се покриват населените места со вакви садови.

 

Проектот е финансиран од Програмата за рамномерен регионален развој на Бирото за регионален развој со буџет од 670.000 денари.

 

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy