Skip to content

Пешачка патека Струга-Калишта

ДАТУМ

октомври 29, 2020

Категории

На ден 11.11.2019 година, започна доизградбата на пешачката и велосипедската патека од Струга до с. Калишта во должина од 1500 м, со финансиски средства на Општина Струга и Швајцарската Агенција за развој и соработка.  

Галерија

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy